قیمت هوشمند سازی مدارس در ماه های اخیر به دلیل گران شدن تجهیزات مورد نیاز، افزایش چشمگیری داشته است. طرح هوشمند سازی مدارس چند سالی است که از اولویت های وزارت آموزش و پرورش جهت بالا بردن سطح کیفی تدریس معلمان در مدارس در هر حال اجرا است. استفاده از  لوازم هوشمند سازی مدارس یکی از نمونه های پرکاربرد در دنیای کنونی برای تدریس نوین به شمار می رود که دیر یا زود باید در تمام کشور فراگیر شود. این مسئله به خوبی نشان می دهد که بهره گیری از لوازم هوشمند سازی شده به میزان زیادی می تواند در ایجاد یادگیری بهتر در دانش آموزان مثمر ثمر باشد.

خرید لوازم هوشمند سازی مدارس

لوازم هوشمند سازی مدارس درجه یک

لوازم هوشمند سازی مدارس شامل تنوع بالایی از وسایل مانند وایت برد، نیمکت، شیرآلات، دفتر هوشمند حضور و غیاب و… می گردد. هوشمند سازی علاوه بر جذابیت می تواند بر یادگیری بهتر دانش آموزان نیز موثر باشد. مهم ترین مزایای به کارگیری این مدل از وسایل عبارت است از:

 • صرفه جویی در میزان انرژی
 • بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی
 • برطرف ساختن سیستم آموزشی تک محوره و مشارکت دانش آموزان در تدریس و آموزش
 • ارزش گذاری به توانایی دانش آموزان و پرورش استعدادهای نشکفته آن ها

مطالعات نشان می دهد در مدارسی که از تجهیزات هوشمند سازی جهت تدریس استفاده می شود، خلاقیت، نوآوری و بازآموزی دانش آموزان به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

انواع تجهیزات آموزشی هوشمند

انواع تجهیزات آموزشی هوشمند شامل ابزارهایی می شود که با به کارگیری آن ها می توان یک کلاس درس سنتی را به کلاسی مدرن تبدیل کرد. استفاده از انواع تجهیزات هوشمند می تواند در رشد خلاقیت فکری و ذهنی دانش آموزان به خصوص کودکان مقطع ابتدایی بسیار مفید باشد. لذا هوشمند سازی مدارس ابتدایی در اولویت نظام آموزشی کشور بوده و خرید انواع تجهیزات می تواند آینده کودکان را روشن تر و امیدوار کننده تر نماید. 

بیشترین تجهیزاتی که در مدارس هوشمند به کار گرفته می شود به شرح زیر است: 

 • استفاده از بورد هوشمند
 • ویدئو پروژکتور
 • لپ تاپ یا کامپیوتر 
 • چاپگر و بلند گو

استفاده از این لوازم نه تنها کار تدریس را آسان تر کرده بلکه لذت آموزش و یادگیری بهتر را هم برای دانش آموختگان فراهم نموده است. 

نرخ قیمت کیت هوشمند

نرخ کیت هوشمند را می توان از عرضه کنندگان لوازم هوشمندسازی مدارس جویا شد. قیمت بالای برد هوشمند از یک طرف و نگهداری و تعمیرات آن از سوی دیگر سبب شد که استقبال از کیت هوشمندسای در مدارس بسیار مورد استقبال قرار گیرد. کیت هوشمند توانست تا حدود زیادی مشکل هزینه هوشمندسازی در مدارس به خصوص مدارس دولتی را مرتفع سازد. 

ارزان تر بودن قیمت این محصول و استفاده آسانتر از آن، همچنین هزینه پایین نگهداری و تعمیر آن سبب شد مدیران مدرسه به جای خرید برد هوشمند، از این وسیله موثر و کارآمد در به روز آوری مدارس خود استفاده کنند. کیت هوشمند علاوه بر قیمت مناسب دارای مزایایی نسبت به برد هوشمند است. مهم ترین این مزایا عبارتند از:

 1. نرخ قیمت کیت یا قلم هوشمند بسیار پایین تر از برد هوشمند است. 
 2. این کیت ها با باطری قلمی کار می کند، لذا بسیار کم مصرف هستند. 
 3. کیت بردها این قابلیت را دارند که انواع تلویزیون و LCD را هوشمند نمایند.

وایت برد هوشمند باکیفیت

وایت برد هوشمند باکیفیت

یکی از امکانات مدارس هوشمند، استفاده از وایت بردهای هوشمند با کیفیت بالا است. این وایت بردها که از تنوع بالایی هم برخوردارند سبب شده تا هر مدرسه بتواند بر اساس بودجه ای که در اختیار دارد، نسبت به خرید انواع مختلفی از وایت بردها اقدام کند. 

وایت بردهای هوشمند امکان اتصال سریع به لپ تاپ را در کمترین زمان فراهم می کنند. از این وایت بردها می توان به صورت دستی در آموزش استفاده کرد، ضمن اینکه آلودگی ناشی از تخته سیاه را ندارد و برای معلم امکان آموزش راحت تر و در عین حال جذاب تر برای دانش آموزان را فراهم می کند. 

وایت برد هوشمند با کیفیت به معلم کمک می کند تا در حین آموزش، با اتصال سریع به اینترنت، مطالب آموزشی مکمل را جستجو و در اختیار دانش آموزانش قرار دهد. 

از این وایت بردها علاوه بر مدارس، در کنفرانس های علمی، همایش ها و سمینارهای داخلی و بین المللی هم استفاده می شود.

لیست قیمت هوشمند کردن مدرسه ها در ایران

لیست قیمت هوشمند کردن مدرسه ها در ایران

لیست قیمت هوشمند کردن مدرسه ها در ایران را باید از نمایندگی ها یا شرکت های ایجاد مدارس هوشمند جویا شد. وب سایت این شرکت ها راه حل های بسیار مناسبی را برای این امر پیشنهاد می کنند. بسته به اینکه شما چقدر بودجه در اختیار دارید و چقدر می خواهید یا می توانید هزینه کنید، این نمایندگی ها، لیستی از قیمت های خود را در اختیار شما قرار می دهند. 

این شرکت ها وسایل و تجهیزاتی را که برای هوشمندسازی استاندارد مورد نیاز است در دو شکل یا حالت مختلف به مدارس پیشنهاد می کنند.

حالت اول؛ تجهیز مدارس با استفاده از برد هوشمند، دیتا پروژکتور، نرم افزارهای آموزشی هوشمند و خرید و نصب پایه، کابل؛ که این روش بودجه بالایی را طلب می کند. در حالت دوم؛ به جای استفاده از برد، از کیت هوشمند و پرده نمایش سقفی در کنار دیگر امکانات استفاده می شود. در این روش هزینه به یک سوم کاهش می یابد.

بازار کار شرکت های هوشمند سازی مدارس در کشور

بازار کار شرکت های هوشمند سازی مدارس در کشور

بازار کار شرکت های هوشمند سازی مدارس در کشور در چند سال اخیر و با جدی تر شدن طرح هوشمند سازی رونق گرفته است. هوشمند سازی مدارس موضوعی است که سال ها قبل مطرح شده اما در دوره های اخیر توجه و تاکید بر روی آن بیشتر گردیده است. 

شرکت های خصوصی در زمینه هوشمندسازی مدارس در کشور تا حدود زیادی موفق عمل کرده اند و دولت می تواند با حمایت بیشتر از بخش خصوصی و تخصیص بودجه راه برای انجام کار هموار سازد. 

نمایندگی هوشمند سازی مدارس در سراسر کشور می تواند با ارائه راهکارهای مناسب و در عین حال راهگشا، ضمن کاهش قیمت های هوشمند سازی، بازار کار مناسبی را برای افراد شاغل در این حوزه فراهم آورد. موضوعی که لازم است دولت با اهتمام بیشتری به آن بپردازد. 

بزرگ ترین فروشگاه های تجهیزات هوشمند سازی مدارس در کشور

بزرگ ترین فروشگاه های تجهیزات هوشمند سازی مدارس در کشور

بزرگترین فروشگاه های تجهیزات هوشمند سازی مدارس در کشور در کلان شهرها آماده ارائه انواع خدمات به متقاضیان هستند. این فروشگاه ها با در اختیار داشتن انواع تجهیزات مورد نیاز برای هوشمندسازی مدارس می توانند در ارتقای سطح آموزش کشور نقش مهمی را ایفا کنند. 

برای هوشمندسازی به چند مولفه اساسی نیاز است که مهم ترین آن ها وجود یک رایانه و یک پرده برای نمایش تصاویر است. فروشگاه های تجهیزات هوشمند می توانند با مشاوره دادن به مدیران مدارس و بررسی بودجه آن ها، پیشنهادهای متفاوتی را برای خرید تجهیزات به آن ها ارائه کنند. 

در سال های اخیر نمایندگی های هوشمند سازی مدارس با راه اندازی وب سایت های اینترنتی لیستی از تجهیزات مورد نیاز هوشمندسازی را ارائه و با مشاوره و پشتیبانی رایگان و ارائه قیمت مناسب به مدارس سعی در جذب مدیران مدارس و اقنای آنان برای هوشمندسازی مدارسشان نموده اند. 

تفاوت مدارس هوشمند و عادی

تفاوت مدارس هوشمند و عادی

تفاوت مدارس هوشمند و عادی در چیست؟ کلاس هوشمند چیست؟  آیا طریقه استفاده از کلاس هوشمند را می دانید؟ این ها بخشی از سوالاتی است که ذهن والدین را با شنیدن نام مدرسه هوشمند، به خود مشغول می کند. در گام اول باید گفت مدرسه هوشمند، مدرسه ای است که بر اساس تکنولوژی های نوین آموزشی طراحی می شود و دانش آموزان در این مدارس علاوه بر اینکه یاد گیرنده هستند، نقش فرا یادگیری نیز دارند. 

مهم ترین تفاوت های مدارس هوشمند با عادی را می توان در موارد زیر برشمرد.

 1. برعکس مدارس عادی، ساعت حضور در مدارس هوشمند محدود نیست و دانش آموز در هر ساعت شبانه روز می تواند از راه دور آموزش های لازم را ببیند.
 2. در مدارس هوشمند معلم می تواند علاوه بر کتاب، با استفاده از منابع نرم افزاری و اینترنت، دروس جدید و مطالب تازه را در اختیار دانش آموزان قرار دهد، موضوعی که در مدارس عادی این امکان وجود ندارد.
 3. به علت دسترسی ساده و آسان به منابه دیجیتالی، دسترسی به معلم در ساعات غیر از حضور در مدرسه برای دانش آموزان فراهم است. 

لیست مدارس هوشمند در تهران

لیست مدارس هوشمند در تهران

لیست مدارس هوشمند در تهران را می توانید از سایت های مختلف از جمله سایت آموزش و پرورش جستجو کنید. در حال حاضر مدارس خصوصی در تهران پیشگام مدارس هوشمند هستند که علت آن را می توان هزینه نسبتا بالای این مدارس دانست.
مدارس هوشمند در مناطق مختلف تهران با ارائه امکانات علمی و آموزشی متنوع به دانش آموزان گام مهمی را در پیشرفت علمی برداشته اند. 

مدارس هوشمند در تهران با برگزاری کلاس های فوق برنامه مانند آموزش رباتیک، موسیقی، کامپیوتر، ورزش های رزمی و همچنین ارائه امکانات آموزشی متنوع از قبیل ارتباط مستمر با پشتیبان، برنامه ریزی به کمک اساتید مجرب و برگزاری آزمون های هماهنگ کشوری سعی در جلب نظر والدین و دانش آموزان می کنند.